| Roll_Robyy_1996 a întrebat:

Salut lume imi pare rau ca postez aici dar ajutati-ma rapid, spunetii-mi si mie cum sa rezolv problema cu procesoru meu de la laptop imi sta numai la 50% am aceea aplicatie de la windows 7 cu termometru procesor si ram dar si la task manager sta la 50-55% ce se intampla? totu bine si frumos pana azi am bagat netu in laptop (mare viteza ) si de atunci a inceput sa mearga greu nu cred ca e de la windows update pentru ca le am pe off si tot atunci am bagat un joc posibil sa fie virusat dar nu cred ca nu mia detectat anti-virusu. Sa fie de la net sau nu stiu n-am mai avut prbl asta.

Va rog e urgent.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Laptopurile se aerisesc pe dedesubt. Ar trebui sa ai un suport cu cooler (cooling-pad). Ceva de genul asta: http://www.altex.ro/produse-it/it-accesorii/cooling-pad
Daca-l folosesti mai putin (mai poti sa pui mana pe limba romana ca stai foarte rau cu ea) poti pune in spatele lui 2-3 carti ca sa-l inalte, sa intre mai mult aer pe sub el.