| Eric19 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva cu un calculator sub 3100 lei in care sa mearga jocuri gen LOL, CS:GO, Overwatch, etc pe medium-high fara probleme, multumesc

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Raspunde la urmatoarele intrebari :
1. Cand se va face achizitia
2. La ce va fi folosit PC-ul
3. Bugetul maxim (in cazuri specifice, mentionati daca in acest buget sunt incluse perifericile si monitorul)
4. Rezolutia si diagonala monitorului (existent sau cel de achizitionat)
5. Componente care se pastreaza de la vechiul sistem

| Iunix a răspuns:

Ai un buget destul de bun și îți poți face un calculator foarte bun dacă îi faci din piese. Adică nu-l cumperi „ gata făcut ", un calculator de gaming te falimentează. Din banii ăștia ieși mai bine dacă îți cumperi un procesor, carcasă, memorie ram, placa de bază etc. Și îi faci ce specificații vrei tu. În general, dacă ai un procesor i 7 sau i5 și 6 GB memorie ram nu o să ai probleme.

| Adrian926a a răspuns:

Niciodata nu cumpara calculator nou asamblat gata, daca faci socoteala cu fiecare piesa in parte iti da cu 500 lei ba chiar mai mult in plus, ia-ti pe piese, eu mi-am luat pc nou pe piese si am dat 1400 lei si scot in csgo 300 fps la max.
Du-te pe eMAG si construieste-ti un pc pe piese, daca zici ca bugetul tau e in jur de 3000 lei inseamna ca iti poti face un pc care o sa mearga orice joc pe max minim 60 fps

| Eric19 explică (pentru Adrian926a):

Da numa ca nu ma prea pricep

| MadHOuse a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......2gb-gddr5/
Pe acest pc rulezi ce vrea muschiul tau :P

| Ap_Gabriel_2001 a răspuns:

Da!
Du.te la flanco si cauta un pc care are pretul undeva la 2100-2400 lei.
Eu am ceva de genul asta(tot de la ei cumparat ) si merge perfect.