| BezeaToxica a întrebat:

merita sa imi instalez Windows 10?
Cere mai mult decat Windows 7? Am procesor AMD Athlon 3, 00 GHz dual-core si 6 GB ram ddr3?
O sa imi mearga mai greu de W7?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Windows 10 consuma mai pușine resurse, dar încă nu s-au rezolvat numeroase probleme legate de placile video, gen daca tu ai un calculator mai vechi cu specificatii bune, placa ta video nu va functiona cum trebuie chiar daca calculatorul tau e performant, deci eu zic sa mai astepti o luna, doua si sa inveti din experientele celorlalti tinând cont că nu e nicio grabă.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merge fara nici o problema, jocurile la fel, eu il folosesc de o saptamana de cand era in beta si merge fara probleme.

| vidii a răspuns:

Dupa cele spuse pe forumuri, windows 10 ar fi mai optimizat, mai fluent si mai rapid decat windows 7/8.1. Poti sa-l instalezi fara probleme

| Dragos636 a răspuns:

Momentan nu vei putea rula majoritatea jocurilor. Dar cu timpul da.