| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat placa de baza si vreau sa stiu daca windows-ul pe care l-am primit de la placa de baza e activat sau e doar o copie si trebuie cumparat? funda tongue

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai primit DVD cu windows langa placa de baza si are holograma si numar de serie tiparit pe el, atunci e autentic. In acest caz trebuie sa scrie pe eticheta (sau intr-un fisier "read me" tipul de licenta, din care rezulta si durata de valabilitate a licentei.

Daca e scris de mana sau nu contine holograma, atunci e copie veritabila big grin

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De cand ti se da licenta de windows pentru placa de baza?

| Adrian926a a răspuns:

Am primit cd cu windows si driverele de la placa de baza, nu vad nici un key tiparit pe cd

| K0sti a răspuns (pentru Adrian926a):

Aia crezi tu ca ai primit...ai primit un DVD cu Drivere si atat!

| subterranul1105 a răspuns:

Sa stii ca poti cumpara key sau sa cauti pe net, eu am cautat key si am gasit, a mers