| Johnnyx1 a întrebat:

Salut mi-am instalat PhotoShop cs6 si cand vreau sa il deschid apare mesajul cu:
"photoshop detected graphics hardware that is not officially supported "
si dupa ce dau X se deschide un fisier care arata cu negru apoi apare stop working stiu despre ce e vorba placa vide slaba si degeaba am driverele noi.
Eu vreau sa stiu cum fac sa rezolv problema nu pot tine ps cs6 deschis nici 1 sec dupa ce inchid mesajul care imi zice ca nu suporta placa video cum pot face rezolvarea fara sa intru in el?
Cine ma ajuta sa rezolv are funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa ai placa video care suporta culori pe 24 biti si sa fie cu memorie de minim 128Mb.
Daca montezi o astfel de placa si instalezi driverele pentru ea, atunci PS va functiona.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Instalezi o versiune mai veche de photoshop sau iti cumperi un pc cu o grafica mai performanta.

| untu a răspuns:

Discutati cu specialistul de la service calculatoare sau IT si veti afla parerea dansului!