| LePandaBear a întrebat:

Salut,mi-am luat noua oferta de net de la RDS cu 1GB viteza si mi-au dat si un router(TP-Link N600 sau WDR3600).Prin cablu bagat in calculator cu PPoE merge ok, dar cand pun netul prin router acesta imi limiteaza viteza maxima la 10mb cand in mod normal ar trebui sa o am de 1GB.Probabil este o problema de setari ale routerului, dar nu stiu care e asa ca as aprecia orice sfat.

Multumesc.

1 răspuns:
| AdrenalinTm a răspuns:

Pentru net de un giga iti trebuie o placa destul de buna un hdd (SSD)la router prin fir ar trebui sa ai undeva la 300mps prin fir si 150mps wifi (reali ) trebuie sa dai la wlan acolo jos de tot si trebuie sa bifezi bridge conection si salvezi