| Acaikus a întrebat:

Mi-am pierdut cablul USB cu care încărcam telefonul. Am pus unul de Sony ca să îmi pot încărca telefonul. Va apărea vreo problemă la încărcare dacă nu are cablul USB original? (LG G4, 1,8 A, iar cablul USB este luat de la un acumulator Soby de 0.8 A)

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Absolut, nimic! Eu folosesc de Nokia la Allview.

| darrio2007 a răspuns:

Nu se intampla nimic.

| Kriss96 a răspuns:

Mie mi s-a stricat cablul original si am luat unul universal. Mi se pare ca se incarca chiar mai bine ca inainte.

| AndreyChristian a răspuns:

Nu are nici o problema

Am un LG g3 si merge incarcat dar se incarca mult mai greu cu cel universal
Iti recomand sa cumperi un incarcator de 1, 8A(amperi)
Eu am de 1, 6 si incarca foarte greu...
Funda?

| Acaikus explică (pentru AndreyChristian):

Cel stock este de 1.8 A. Mulțumesc!

| AndreyChristian a răspuns:

Ar trebui sa iei unul de 1, 8A daca ai baterie li-ion pentru ca sunt baterii slabe care se strica la incarcare mai mica de 1, 8A
PS: "A" inseamna amperi