| orosdoru a întrebat:

Salut.Mi s-ar merita sa imi bag 4GB Rami pe pun procesor Intel de 2.4 Ghz? As mai baga si o placa video mai buna, slot AGP dar nu stiu unde sa caut ca nu prea gasesc.Ar fi o idee buna?

Răspuns Câştigător
| SeReNoo a răspuns:

Salut!
Parerea mea este ca daca tot ai de gand sa cheltuiesti niste bani sa-i cheltuiesti cu cap.
Tine cont ca placile AGP sunt demodate. viitorul e PCI-ex
Cele AGP sunt putin mai lente fata de PCI.
Ca sa ajungi la 4GB ram banuiesc ca iti trebuiesc 2 placute de 2GB care sunt destul de scumpe + o placa video mai buna (alti bani), mai bine iti iei un alt calculator nou.
stii vorba aia: Dai un ban si stai in fata.
Mai gandeste-te.
Bafta!

1 răspuns:
| Klaudiu214 a răspuns:

Nu se merita sa bagi bani intr-un sitem mai vechi