| sk8terionutz a întrebat:

Nu am nici un sistem de operare, am un laptop Acer Extensa 5630 pe care vreau sa-mi instalez windows 8.1. Problema e ca atunci cand trebuie sa aleg partitiile nu imi arata nimic! Nici la refresh nici la load driver. Ce fac? Va rog frumos sa ma ajutati. Rapid va rog.

1 răspuns:
| TorokJanos a răspuns:

Formateaza cu hiren Hdd -ul, fa o partitie de 29Gb si restul pentru date
prima partitie il faci primari active NTFS
PE AL 2-lea tot NTFS, si nu il pui activedoar il denumesti media il desemnezi pentru date, restart si incerci sa instalezi asa cu hdd gata formatat, introduci cd de windows original win 8 si trebuie sa mearga, mai este cind cere un cd original, pentru ca a mai fost pe el anterior ceva windows si care a lasat in urma lui instructiuni care nu permite reinstalare cu un cd copiat