| CristiPalidu a întrebat:

Salut
Nu dispun deloc de multi bani (500 lei) si vreau sa-mi fac upgrade la pc
Am gasit uratoarele

Intel Celeron Dual Core E3400 2.6 Ghz
2 GB Ram
Placa de baza Asrock G31M-S, socket 775
Are placa video integrata Intel GMA 3100 384 MB Max Shared (Pixel Shader 2)
Audio integrat: Realtek ALC662

Eu vreau sa stiu daca merg jocurile:
Sims 3
San Andreas (sigur trebuie sa mearga)
Fifa 10
NFS Pro Street
NFS World
TDU 1

Cel mai bun raspuns primeste fundita
As vrea sa stiu daca

5 răspunsuri:
| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut Cristi. Dacă tot nu dispui de o sumă mare, îţi recomand să-ţi faci unitatea pe piese.Aici vei beneficia de livrare gratuită, asta scutindu-te de un ban: http://profitshare.emag.ro/....../click.php să-ţi fi fost de folos, cu siguranţă îţi poţi face un upgrade bun cu suma asta.Îţi urez o zi bună.

| muricuigrec a răspuns:

SIMS 3 - Merge
San Andreas - Merge
Fifa 10 - Merge
NFS Pro Street - Merge
NFS World - Nu merge, sau merge da sacadat
TDU 1 - Merge

| CristiPalidu explică:

Multumesc pentru raspuns
Am observat o alta placa de baza de care imi pot permite
Placa de baza Biostar G41D3+, Socket 775
Ea are video integrat Intel GMA X4500 care are Shader Model 4 si DirectX 10
Deci as avea sanse mai bune la functionarea jocurilor?
Si merge pe configuratia descrisa mai sus cu placa de acum Windows 7 cu interfata Aero

| just1puya a răspuns:

In primul rand ai grija la procesor sa aiba socket 775 adica sa se potriveasca pe plac de baza si cat despre placa video nu o sa joci jocurile alea toate deoarece e Shader Model 2 iar la unele dintre acele jocuri le trebuie minim Shader Model 3. Deci in concluzie iti trebuie si o placa video.

| osana a răspuns:

Daca vrei jocuri atunci iti iei o placa video dedicata/separata. Placile video integrate in aia de baza sunt de rahat!