| ReadAllAboutMe a întrebat:

Salut nu stiu ce are calculatorul meu dintr-o data mi-a aparut dubluri de messenger, mozilla firefox etc. Iar messu cand vreau sa dau pe avatarul respectiv nu merge de ce? Aaa da si mai e o cauza cand vreau sa dau pe youtube sa ascult muzica dau pe videoclip si imi apare sa descarc adobe flash sau reader l-am downloadat dar degeaba tot una.Cine ma ajuta sa rezolv problema asta Dau funda! Astept raspunsurile din partea voastra.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu-i neapărată nevoie să-ţi reinstalezi OS.
Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

2 răspunsuri:
| AsX a răspuns:

Hmm... Pentru acele dubluri problema pare sa fie de la placa video.
Incearca sa reinstalezi driverele, dar daca ai spus ca a aparut asa brusc nu cred ca o sa aiba vreun efect. Incearca sa reinstalezi windowsul si daca face tot asa du-l la cineva care repara calculatoare si sigur iti va rezolva problema pentru ca nu pare mare lucru.

| Empiru a răspuns:

Pai eu cred ca ti-ai "facut pachet" pc`ul. iti sugerez sa iti reinstalezi sistemul de operare pentru ca cred ca ti-au paradit niste virusi calculatorul.