| MaxKiller a întrebat:

Nu stiu ve sa aleg dintre un pc cu procesor amd quad core 2. 4ghz, 4gb ram, placa video amd r5 235 de 2gb, hard 500gb si un laptop cu exact aceeasi configuratie. In general vreau sa ma si joc cate ceva. Voi ce imi recomandati? Dau acelasi randament?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu te sfatuiesc sa-ti iei un PC. PC mai poate fi si imbunatatit. Laptopul poti doar sa-i mai pui o memorie (uneori).

| gelu1970 a răspuns:

PC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dau acelasi randament. Daca vrei sa te joci, ia-ti un PC. Laptopul are jumatate din performanta procesorului

| Caresshill a răspuns:

Eu te-as sfatui sa-ti iei pc pentru ca daca vrei sa inbunatatesti piesele gasesti ai usor si ai displey pe mai multe game, si pe cand la laptop nu toate componentele le poti schimba, dar ai comoditatea de a sta in pat, ceea ce nu e un lucru tocmai indicat, iar chestia cu randamentu ce zice colegu de mai sus nu ajunge la jumatate, dar mai slabut da e (depinde am gasit pc vs laptop la fel si mergeau la fel)