| Brangspears a întrebat:

Salut,o intrebare despre eroarea BSOD, am intampinat aceasta eroare deodata pur si simplu jucandu-ma niste jocuri pe steam.

Calculatorul este nou, il am de 6 luni si sunt foarte ingrijorat sa nu se fi stricat o componenta din el, este i7 IvyBridge si m-a costat destul de mult, 1300 de euro si chiar nu stiu de s-ar putea intampla deodata.

Eroarea arata cam asa:http://goo.gl/Od4m7
Mereu imi da aceasta eroare BSOD si nu scrie decat acel cod, care l-am cautat pe net sa aflu solutia dar nimic....am scos si bateria placii de baza si am bagat-o laloc dar nimic....am scanat Hardul sa vad daca are ceva,nu are nimica,am reinstalat windowsul complet, am bagat toate driverele de pe DVD, tot imi dadea eroare..am luat toate updateurile driverelor de pe net dar la fel,am deschis calculatorul l-am curatat de praf,i-am verificat mufele,sunt toate bine conectate,am resetat biosul si l-am reconfigurat, toate acestea fiind fara succes si nu stiu daca este o problema sofware sau hardware si chiar nu stiu ce sa fac deoarece sunt foarte disperat, va rog daca stie careva o solutie sa imi raspunda si sa ma poata ajuta.

2 răspunsuri:
| schajuman1344 a răspuns:

Intra pe acest blog si contacteaza-ne: http://techsquare.ro Suntem dispusi sa te ajutam.

| VasiDobie a răspuns:

Reinstaleaza windowsul.Multi au eroarea asta, dar trebuie win reinstalat (nu ai facut ceva bine la instalarea lui)