| MikeNike a întrebat:

O placa de baza gigabyte P61-S3 si mi-am instalat din nou windows-ul ca aveam multi virusi. Ma jucam un joc pe pc si dintr-o data am dat usor peste el cu picioru si s-a inchis brusc...L-am pornit din nou si cand am intrat in joc am observat ca nu mai am sunet. Am reinstalat driverul placii de baza si nimic. Cand castile nu sunt conectate imi arata la "Dispozitive de redare" o iconita cu un gen de dvd player si imi scrie pe el realtek digital output. Daca imi bag castile nu m-i se conecteaza, dar daca mai miscam oleaca mufa ( o mai inpingeam ba in sus ba in jos) m-i se conecta dar nu reda sunetul. Am bagat si pe mufa din fata dar la aia nu se conecteaza deloc.

Ce pot sa fac? sad

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Sa iti dai vreo douaj' de pumni in cap ca esti tont. Probabil ai bulit de tot mufa din placa de baza. Du-l la un service, ceva.