| bradutuI99 a întrebat:

Salut,o sa incerc sa fiu scurt si la obiect, mi se aprindea unitate dar nu si monitorul, m`am dus la service si au zis ca placa video e de vina... OK. Am cumparat alta si tot asa face, [RAM`ul e bun 100%! ] Acum am bagat cablul care leaga unitatea de monitor direct in unitate si se aprinde si imi arata ca sunt pe plava video integrata...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi o setare din BIOS care iti opreste slotul PCI sau poate slotul PCI e deteriorat. (ma refer la slotul in care se introduce placa video)

| Iris1997 a răspuns:

Cum adica "Acum am bagat cablul care leaga unitatea de monitor direct in unitate" inainte unde il bagai?laughing