| Hîrzoiu_Andrei_2001 a întrebat:

Salut, pcul meu booteaza greu, nu stiu de ce, am schimbat placa de baza, hddul ramanand acelasi, iar pe placa de baza cea veche pornea windowsul in maxim 10 secunde pe acelasi hdd, dupa schimbare am vazut ca rula greu si am decis sa ii schimb windowsul si porneste foarte greu, am facut si cateva setari de optimizare si tot nu ajuta, dau funda happy

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai instalat acelasi Windows (de pe acelasi kit), atunci este posibil sa fie problema de magnetizare a hard disk-ului.
Fa o scanare completa pentru partitia C:, inclusiv de suprafata, cu reparare automata!
Scanarea se va face la urmatoarea pornire si va trebui sa ai dreptate pana ce se finalizeaza (poate dura chiar si peste o ora! ).

| relian a răspuns:

Daca placa ce ai pus-o este mai slaba ca cea inlocuita e si normal sa mearga mai greu.Despre asta nu ai spus, ma refer ce placa ai avut si ce ai pus in loc.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Seteaza in bios sa nu mai verifice nimic la pornire asa numitul fast boot si o sa porneasca rapid