| JonD a întrebat:

Pc-ul meu se blocheaza de cate ori intru pe un joc. Apuc sa joc cam in jur de 2 minute si apoi se blocheaza. Aveti idee care ar fi problema?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Problema poate fi de la racire, de la placa video, de la memorie sau de la alimentare. Numai cineva care vede te poate ajuta. Du-l la un atelier.

| JonD explică (pentru Salontanul):

Are 4 g ram, nu cred ca memoria ar fi o problema.Pana acum nu a facut asa si asta ma ingrijoreaza.

| Salontanul a răspuns (pentru JonD):

Nu neaparat ca are 4Gb. Poate fi defecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca procesorul e la maxim cand joci.Se incalzeste si...in cele din urma se resatrteaza.Bineinteles ca sunt mai multe cauze, nu stim exact ce e. cand joci, incearca sa intri in task manager sa vezi la procese daca procesorul este 100% si cine solicita atat.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Se incalzeste prea mult, deschide carcasa si vezi daca merge asa

| marina7 a răspuns:

Am avut exact aceeaşi problemă, şi la mine era defectată placa de bază. Am fost nevoită să o schimb. Întreabă mai bine un specialist.