| TzaCaNeL a întrebat:

Salut prieteni, am si eu o intrebare mica.

Este bun Microsoft Security Essentials de ceva? Adica e mai bun ca Avira? Am avut Avira si acum m-a dezamagit.

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Il folosesc eu chiar si acum. Dupa experienta mea e cel mai bun antivirus FREE.(vedeti ca cere validare genuine, aveti grija cei care aveti XP, unii veti avea probleme, altii nu pentru ca au avut din start un cd cu kit "bun" de windows care trece toate testele de validare genuine advantage). Mi-a facut o treaba excelenta din octombrie pana acum. L-am recomandat la toti pe care-i stiu, majoritatea anuntandu-ma dupa o perioada ca sunt chiar multumiti de el. Daca vrei ceva mai sigur iei un antivirus cu licenta gen NOD32, Kaspersky etc. Dar partea nasoala e ca trebuie sa stai sa le cauti la serii, crack-uri. Deci tot ajungi sa dai banii pe el. Acei antivirusi sunt buni de tinut intr-o firma, la serviciu. Pentru utilizatorul de rand/de acasa se merita mai mult un antivirus free. Iar MSSE e perfect, nu-ti cere nici inregistrare, nicio serie, trebuie doar sa-l instalezi sa-i faci update(daca nu-si face el) si gata. Mi-a gasit virusi si in ultimile crack-uri de jocuri aparute.

| TzaCaNeL explică:

Nod 32 nu il mai instalez niciodata, l-am avut, l-am tinut cateva luni si dupa ce imi instalasem alt antivirus imi gasise la virusi.

Mai astept si alte pareri big grin

| TzaCaNeL explică:

Problema cu cd-keyurile nu este. La Kaspersky exista trial reset, asa ca nu am probleme. Vroiam sa ma informez despre el pentru ca eu folosesc foarte mult internetul, mai ales ca descarc o groaza de fisiere.

| Sebby_6032 a răspuns:

Ai face mai bine daca ai lua nod30, avg sau kaspersky numai ca kaspersky consuma mai multe resurse ale calculatorului si o sa iti mearga ceva mai greu atunci cand scanezi