| pinguinuVerde a întrebat:

Puțin ajutor! Am ceva probleme cu iphone 5s după ce tata mi-a luat un alt cablu nu știu de unde pentru că cel pe care-l aveam nu mai funcționa. L-am încărcat cu acesta la pc și se încărca foarte greu așa că am băgat cablul într-un încărcător care am văzut că scoate mai mult decât celelalte pe care le aveam și anume 1500 mA. După câteva încărcări îmi apărea textul cum că accesoriul nu ar fi compatibil (ceva de genul) și nu mai încărca. Am observat că începuse să-mi tot licăre ecranul și nu știam de ce dar am zis să nu-mi fac probleme, până când a inceput să mi se stingă în timpul încărcării și să nu se mai aprindă ceva vreme până îl conectam la pc și reușeam să-l pornesc. Aseară mi-a apărut ecranul albastru de vreo trei ori și se stingea-aprindea singur. Până dimineață a fost ok dar când să-l deblochez la un moment dat telefonul era stins și nu se mai aprindea, și în momentul de față când vreau să-l aprind apare doar ecranul cu sigla de la Apple apoi se stinge din nou. Credeți că i s-a ars ceva? Și aproximativ cât m-ar costa să-l repar (din nou pentru că precizez că acum aproximativ două săptămâni a mai avut o problemă care m-a costat 300 de lei)? Mulțumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| pinguinuVerde explică:

Mulțumesc, o să-mi cumpăr original dar ideea este că telefonul nu se aprinde.

| 7octombrie a răspuns:

Parerea mea este sa-ti cumperi un cablu de incarcare original. Daca nici asa nu se remediaza problema, inseamna ca sunt alte defectiuni.

| AndreiSerban1993 a răspuns:

Cum a spus si 7octombrie cumpara un cablu original si daca nu merge ai putea lua in considerare varianta schimbarii telefonului cu un Android sau Windows Phone. Daca preferi Apple poti sa faci un upgrade la 6 sau 6Plus.