| spirt1 a întrebat:

Pun o intrebare de noobi dar este urgent.
Exista vreo alternativa la pasta termoconductoare? Am citit pe net ca pasta de dinti mai mult incinge, margarina la fel. Nu stiu, sper ca ma puteti ajuta si fara glume va rog.Am nevoie pentru un calculator vechi si nu vreau sa ma lipsesc de 5 lei pentru o pasta termoconductoare.
Mutumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

NU exista alternativa! Numai daca vrei sa ramai fara procesor, mai ales la alea vechi care se incing de rup!

| spirt1 explică (pentru K0sti):

Gresit,chiar dupa ce am pus intrebarea m-am documentat mai atent.
si am gasit alternativa asta, dar nu este prea accesibila (silicon grease)

| K0sti a răspuns (pentru spirt1):

Nu mai bea spirt! Pasta termica sau silicon grease e tot aia!

http://www.epasystems.ro/pasta-termica-procesoare/

| LDCCristi a răspuns:

Nu te supara dar esti chiar zgarcit... Pune tu ce oi pune si dupa te costa