| StefNN a întrebat:

Salut
Recent mi-am luat si eu niste casti Razer kraken pro, ma rog am mai primit la ele un mic adaptor cu mufa aceea verde si cea roz dar se poate deconecta pentru a fi bagata in telefon.
Laptopul meu nu are cele 2 mufe colorate, are 1 singura, deci are exact acelasi jug ca la un telefon, si dupa ce deconectez adaptorul si vreau sa bag simplul jug ca sa le conectez, merg perfect, sunetul foarte bun ireprosabil dar microfonul nu mi-l ia pe cel de la casti, ci pe cel de la laptop.In primele zile mi se deschidea o fereastrain care puteam sa aleg intre -microphone -headphones si -headset, desigur selectam headset ca sa imi ia si microfonul de la casti.
Ma puteti ajuta si pe mine va rog?
Multumesc mult! big grin

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Salut, Control Panel\Sounds\Voice\ si alegi ce microfon sa folosesti.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Ce e ala jug? Ti-a dat la pachet si boii care trag la jug?