| bogdan12321132231 a întrebat:

Salut, referitor la problema care o are gtx970 cu cei 3. 5vrami care sunt despartiti de cei 500mb si cand are nevoie si de aia o ia razna, asa are si gtx-ul 960 varianta cu 4gb vram? Ar conta diferenta asta incat sa fie gtx-ul 960 cu 4gb mai bun decat 970-ul?
De ce au facut prostia asta cu 970-ul, de aia nu prea ma impac cu placile nVIDIA, sau ca la modele vechi numai fac updat-uri la driver sau unele placi cand apar serii noi le schimba doar denumirea numai ca gt 520 se numeste gt610 dupa o generatie noua?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Stai linistit, GTX 970 este mult mai bun decat 960 chiar daca 960 are 4 gb!
Problema ta cred ca vine de la driver pentru placa video sau de la orice alt component de la pc! Placa video in sine este foarte buna nu trebuie sa fi dezamagit de aceasta placa. Am si eu aceiasi placa numai ca al meu e pe 3 gb VRam, inca nu am intalnit nici o problema la nici un joc, deci cauta problema ta in alta parte NU la placa video! Bafta!
PS : Placile Nvidia sunt cele mai bune placi existente, cine zice altceva o spune ca nu are bani de o placa Nvidia happy