| TommyAndrei78 a întrebat:

Spuneti-mi si mie programe care ar fi utile pentru calculator, care ar trebui instalate.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista programe utile pentru calculator, exista programe utile pentru tine. Degeaba iti zic eu de programul X sau Y daca tu nu le folosesti niciodata

| K0sti a răspuns:

Programele utile sunt alea pe care le folosesti tu! Toate sunt utile dar numai daca le folosesti. Uite doua programe de care chiar o sa ai nevoie:

http://www.epasystems.ro/iobit-uninstaller-3/

http://www.epasystems.ro/faststone-image-viewer/

| LTAA a răspuns:

Daca le si folosesti, sunt utile.

| YoChriss a răspuns:

Salut! Uite cateva programe care vor fi foarte bune pentru pc-ul tau:
- AVG Antivirus;
- Ccleaner;
- Defraggler;
- IObit.
Funda?

| YoChriss a răspuns (pentru YoChriss):

Si SpeedFAN.

| BenWilde a răspuns:

Antivirusul si driverele sunt singurele lucruri utile pentru calculator. Programe gen TuneUp doar iti umbla prin registrii si iti strica windowsul mai tare. Daca esti ordonat si iti reinstalezi windowsul macar o data la 6 luni, o sa iti mearga calculatorul la capacitate maxima.

| suntserios a răspuns (pentru BenWilde):

Chiar nu inteleg care e treaba cu sfatul asta de 2 lei ca ar trebui sa isi instaleze windows ul odata la 6 luni. De ce sa faci asta? Daca nu instalezi toate tampeniile si ai un minim de grija de laptop poti folosi un sistem de operare si ani intregi fara sa il reinstalezi

| BenWilde a răspuns (pentru suntserios):

Daca zici tu, domnule expert. Eu nu m-am referit ca nu-ti mai merge computerul daca nu reinstalezi windowsul. Am spus ca pentru o functionare cat mai buna, este recomandata reinstalarea windowsului macar de 2 ori pe an. Merge foarte bine si fara sa reinstalezi windowsul, dar merge mai bine daca o faci.

| BitKode a răspuns:

In primul rand antivirus. Unul bun ar fi avast! Apoi ai nevoie de un browser de internet. Foloseste opera sau google chrome! Ceva pentru redat muzica. Winamp. Pentru a citi diferite documente foloseste Microsoft office 2010. Daca vrei sa faci CD-uri foloseste Nero sau Cd Brunner Xp. Si depinde ce vrei sa mai faci cu calculatorul. Instaleaza si Adobe reader ca sa poti sa citesti pdf-urile si cam atat. Succes!

| BitKode a răspuns (pentru BitKode):

Am uitat. Sa instalezi si flash player ca sa vezi videoclipurile si sa te joci direct in browser (pe internet)