| cavalerul11 a întrebat:

Salut stici uni un rpogram in care sa creez desene animate asa cum face disney sau japonezi cu animeurile sa creez un desen animat plin de aventuri minunate care stie programul pe loc i dau fundita fara sama uit

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar crezi ca Disney si japonezii fac animeuri cu un program? Si chiar daca ar face cu un program crezi ca l-ar fi pus pe internet s-a poata face orice om? Iti zic eu, e multa munca. Apropo s-a stiti ca nu orice anime e facut dupa un manga. Unele chiar din contra manga e facuta dupa un anime doar ca manga continua povestea.

| Arikirinmotoka a răspuns:

Pentru a face animeuri trebuie mai intai sa ai o poveste buna si sa stii sa desenezi.Animeurile sunt create dupa ce ai facut manga(banda desenata), iar daca manga ta este populara ea va fi transformata intr-un anime.

| Mashiro a răspuns:

Animeurile sunt original manga
manga sunt ca benzile desenate dar intr-un stil diferit dupa aceste manga se fac animeurile nu le poti face direct

| TheEvilCat a răspuns:

Nu prea ai cum:))
Daca te intereseaza anime, exista rpc, iti iei Paint tool Sai, inveti sa-l folosesti, faci edit-uri... poze anime...in fine:D
Sau... dupa ce desenezi[editezi, depinde:D]poti sa faci un gif:DAdica poza care sa se miste...sau film:D

Uite video:
http://www.youtube.com/watch?v=E37hdTvHA00

Si... uite inca Photobucket-ul[Yuki Mikan]
http://s883.photobucket.com/profile/Yux3chan

Cam asta e tot ce poti

| SadhamRalsei a răspuns:

DA! ESTE SIMPLU! Ma rog..., sa desenezi e cel mai greu laughing. daca ai windows urmeaza urmatorii pasi:
1.Du-te in paint brash(sau gimp sau un prog. de desenat, iti recomand paint).

2. Deseneaza ce vrei exemplu: un tigru cu mana la dreapta.

3.da save as si numestel, sa zicem tigru 1 (e important sa pui 1)!

4.Deseneaza-i mana mai sus un pic si, save as, tigru 2, ii misti mai sus mana, save as, tigru 3, si tot asawinking...

5.Fa un folder si baga acolo tigruc1, 2,3, 4, etc... si deschide windows movie maker(cauta-l la stanga jos (START) si da la programs, o sa-l gasesti)!

6. Dupa aceea da import picture si my documents si click pe folderul tigru, click pe tigru 1 tine shift apasat si apoi da click pe ultima poza (sa zicem tigru 74) si se incadreaza toate apoi da import.

7.Din nou iale de unde s-au pus cu shift si punele acolo jos...

8.O sa ai un desen dar daca-l vrei mai rapid sa la option, tools si fram duration sau cam asa si pune ce viteza vrei...

VREI SI SA VORBEASCA?

porneste sound recorder (TOT UN PROGRAM DE IL AI SIGUR), porneste inregistrarea odata cu videoul din dreapta (sper ca nu ai dat inca finish)!
Si in timp ce aia dau din gura to vorbesti... import audio or music,"importeaza" sunetul(apropo, oricum numesti sunetul sa se termine in.wav sau cum era) pune-l sub locul unde ai pus Pozele si finish! AI UN DESEN!

| dDow a răspuns:

Ca la disney? nu nu se poate ei sunt programatori lucreaza cu alte lucruri nu cu programe. si app. de desene se ocupa Diseny Pixar. cand am fost eu la DisneyLand ni sa demonstart un mini clip si cum a fost facut foarte greu... asa ca nu ai nici o sansa pa