| Copila2016 a întrebat:

Salut, stie cineva cum imi root-ez telefonul? am Samsung galaxy j1 ( sm-j100 ) cu 512 mb ram, am incercat kingroot dar nu merge, imi zicea sa dau research.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie mai intai sa devii dezvoltator.pentru asta mergi la setari-despre telefon si cauti acolo Numărul de contruire (Build number) și apasă-l de 7 ori. Dupa fiecare apasare vei fi anuntat de cate ori trebuie sa mai apesi ca sa devii dezvoltator. Dupa ce ai devenit dezvoltator, poti sa il root-ezi cu ce program ziceai. Asta daca te mananca si vrei sa strici telefonul.