| fcsboy a întrebat:

Salut, stie cineva cum iti merge netul cu 2 mb? Acum am 4mb si as vrea sa renunt la 2, dar nu stiu daca se merita, adica pot vedea un film, juca counter, youtube etc? URGENT ca trebuie sa imi fac alt contract! Am internet de la Romtelecom cu telefon fix

7 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Se poate doar ca la filme va trebui sa stepti intai cam 5 minute si apoi sa dai play. Funda. Daca faci economie poti renunta. Pe vremurile astea...

| WR104 a răspuns:

Nu o sa ai probleme cu 2mb/s, stai linistit iti spun din propie experienta.
cu Youtube nu poti avea probleme absolut deloc iar filmele le poti vedea perfect atat timp cat ai si o placa video sau si un procesor descurcaret, la jocuri nu ma bag dar 2mb sunt suficienti, clar.
Numai bine!

| Beretta a răspuns:

Un film de 700mb se descarca in 1 ora, se poate juca bine jocuri online, youtube merge la 480p maxim, dar nu se merita

| bassmusic a răspuns:

Sincer, mie nu imi ajung 50 Mbps de la romtelecom. Voi trece la RDS pentru fibra de 100 MBps. Cu 2 Mbps coti vedea videocliuri pe youtube cu rezolutie maxima de 240p. Bafta

| Cr7Ionutz a răspuns:

Am avut eu 2mb mai demult si mergea destul de bine youtube, counter si filmele doar puneam pauza vreo 2 min, dupa play, mergea foarte bine(doar la unele filme trebuia sa fac asta...restu mergeau bine din prima)

Deci da o sa iti mearga bine cu 2mb

| pendea a răspuns:

Am internet de la romtelecom de 2mb/s dar imi descarca cu +200kb/s si pe youtube, facebook si alte siteuri se misca perfectwinking

| shotocan123 a răspuns:

laughing de ce sa renunti la 2? in fine, se poate cum sa nu iti faci contract cu 2 mb sau cu viteza cu care ti o dau ei... poti sa te duci la alta firma netcomputers si merge bine net-ul cu 2 mbwinking