| Zennooonn a întrebat:

Sunt clasa a 11-a,profil stiinte ale naturii,si am inceput sa ma gandesc la ce vreau sa fac pe viitor. M-am gandit sa dau la AC din cadrul Politehncii din Timisoara,insa nu sunt sigura daca o sa rezist. De intrat nu imi fac probleme,admiterea e din matematica si ma descurc destul de bine acolo. Treaba e ca eu nu stiu deloc informatica,absolut deloc. Din ce am mai vazut pe forum sunt persoane care spun ca esti luat de la 0, ceea ce ar fi excelent,dar sunt si persoane care spun ca nu rezisti. Totusi, am nevoie de un raspuns de la cineva care a trecut prin AC. O sa rezist daca nu stiu deloc informatica? Sa ma apuc de ceva meditatii la informatica vara asta? Are rost sa ma mai gandesc la facultatea asta sau sa ma orientez spre alta? Si inca ceva. Care este diferfenta dintre facultatea de informatica si AC? De la AC ai mai multe usi deschise dupa ce termini? Multumesc!

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde de tine, nu de ce zic altii. Iti dai interesul, rezisti. Important e si ce faci pe viitor. Daca te duci la AC doar ca e IT-ul pe trend si se plateste bine... mai bine nu.
Legat de diferenta intre AC si info, ai dreptate. La AC se face si hardware/robotica la modul serios.