| mbogdan27 a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a si sunt pasionat de C++.Nu am facut decat un an de programare, dar chiar imi face placere si vreau sa continui pe asta.Pentru ceea ce facem la scoala ma descurc fara probleme,dar stiu ca asta nu e nici pe departe suficient. Vreau sa-mi recomandati o carte,un curs online, ceva din care pot invata putin mai mult fata de ceea ce se face la scoala(la meditatie probabil o sa ma duc din clasa a 11-a incolo)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timp si bani pierduti. Termina liceul, ia BAC-ul si vezi ce job gasesti. Lasa tocitul ca nu o sa programezi pe salarii de mii de euro in C++. In timp o sa gasesti altele mai interesante, ca site-urile, java si restul. Cauta si o fata, faceti prostii si o sa inveti mai multe decat din carti.

| Allexandrrru a răspuns:

Incearca sa intri pe acest blog, gasesti limbajul c++ pas cu pas
http://csiplussiplus.blogspot.ro/