| cristiansonix a întrebat:

Salut, sunt singurul nemultumit de UPC? Pur si simplu mi se opreste conexiunea la internet. Din 5 in 5 minute, sau chiar mai putinbig grin. Trebuie sa inchid si sa deschid Local area connection. Si face asa... Am dat reset(degeaba) Restart(degeaba)Sunat(degeaba) Am reclamat pe fb(degeaba). Ajung sa spun pe fb. Imi raspund ca fac verificari. SI NIMIC.Nu au mai raspuns.Intr-o zi s-a stricat routerul(UN rahat DE ROUTER)Mi-au dat routerul, trebuie sa le folosesc cablu ala, cand eu am router-ul meu:@. A venit un tip, am platit pentru unul nou!:@ Pai cata bataie de joc.CE SA MAI FAC? Cum sa mai rezist.De exemplu ma joc ceva online, nu pot face nimic.Ce pot face? Cei care aveti internet de la upc, asta patiti si voi? Totusi o parte o poate avea si windows-ul? Imi cer scuze pentru eventualele greseli

1 răspuns:
| mariusyk08 a răspuns:

Salut!
Destul de spinoasa problema. Nu sunt clientul lor,dar in trecut am patit si eu ceva oarecum asemanator. Pare sa fie de la ei din ce zici, dar e posibil sa fie si de la tine. Poate cablul nu e bun, am patit si eu asta cu un cablu de la un router.
Pare banal, dar verifica hard-ul de virusi cu un antivirus normal dar si cu un program anti-malware.
E bine sa verifici si placa de retea, sa nu aiba probleme.
Nu pot decat sa-ti doresc multa bafta ca sa ti se rezolve necazurile.