| scamutza a întrebat:

Salut toata lume am un calculator cam slab as vrea niste jocuri ma puteti ajuta calculatorul e asa :Inetl(R) Pentium(R) 4CPU 3.00 GHz
Memory 1022MB RAM
Page file 410MB used, 2051 MB available
DirectX Version : DirectX 9.0

Name NVIDIA GE FORCE FX 5200
DAC TYPE Integrated RAMDAC
Approx. Total Memory 128.0 MB
Current Display Mode 1024 x 7

Răspuns Câştigător
| DinuMarian a răspuns:

Si eu il am la fel deocamdata si imi merge urmatoarele jocuri:Far Cry, GTA San Andreas, Assasins Creed 1, The Incredible Hulk, Fifa 2009, Battlefield 2, Sniper Elite, Killing Floor, Minecraft, Metin2, Left4Dead,Delta Force BlackHawk Down, Call of duty 4 Modern Warfare, Command and conquer generals, Command and conquer generals zero hour, Call of duty 1, Call of duty United Offensive, NFS Carbon, NFS Most Wanted, Total Overdose, Borderlands, cam atat imi aduc aminte.

| DinuMarian a răspuns (pentru DinuMarian):

Scuze pentru greseala din prima propozitie "imi merg" am vrut sa scriu.

| scamutza explică (pentru DinuMarian):

Imi merge si call of duty 4?
Apropo mersi ai FundA!

| scamutza explică (pentru DinuMarian):

Ce farcry si assasins creed 1 nu imi merge..si esti sigur ca imi merge si call of duty 4?straight face

| DinuMarian a răspuns (pentru scamutza):

Nu are cum sa nu iti mearga, eu am pc putin mai slab si imi merge.

| scamutza explică (pentru DinuMarian):

Okhappy

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E procesor cu hyper thread? daca da, intra in bios, da-i enable si apoi o sa vezi ca o sa-ti mearga majoritatea jocurilor.
PLaca video e cam slaba, nu suporta shader model 3 si asta o sa te duca vreo 4-5 ani in urma pe cand jocurile erau pe shader model 2.

| 1DobreMihai1 a răspuns:

La tine doar memoria ram este mica.

| Marmureanu_Stefan_1995 a răspuns (pentru 1DobreMihai1):

Cerintele pe care le ai si tu le am si eu in mare ori cum joaca jocurile astea mai mult la minim cu setarile :
Call of duty 1, 2, 3, 4, 6,8
Fifa
Crysis 1, 2( 2 mai ales minime sa fie detaliile merge un pic cam greu dar mere decent)
Pes de la primul pana la ultimu
Sper ca te-am ajutat cat de cat.