| costy9944 a întrebat:

Salut tocmai ce am reinstalat windowsu si nu mai merge netu am net de la nextgen ma conectam la net inainte direct prin mufa de la placa de retea cu cablu am instalat driveru la placa de retea si degeaba netu nu mi se conecteaza x( nume si parola nu am sa bag pentru ca nu mi-au dat eu bagau cablu direct in mufa de la placa de retea si netu imediat mergea care ma ajuta big grinbig grin D:?

2 răspunsuri:
| vrelian a răspuns:

Sigur ai instalat toate driverele? da clik pe mu computer apoi mergi la device manager si acolo o sa vezi daca totul este bine. daca acolo ai semne galbene exclamarii sau alte de genul asta nu ai toate driverele.

| AndruP a răspuns:

Iti trebuie IP-ul. Sau daca nu contacteaza providerul de la care ai internet.