| LauR95 a întrebat:

Salut, tocmai mi-am facut upgrade la pc cu placa de baza Gigabyte b75m-d3h si aceasta placa nu are port IDE pentru DvD Rom cineva mai spus sa ma duc sa cumpar un cablu pe Sata dar nu stiu pe bine cum sa cer la magazin ca am luat un cablu si nu ee bun va rog ajutor.

Răspuns Câştigător
| BigG a răspuns:

"Adaptor Gembird SATA-IDE Bi-directional converter" este ceea ce tu cauti

1 răspuns:
| taken a răspuns:

Cumpara un DVD Rw(toate astea noi sunt pe SATA).Si asa cel pe care-l ai este foarte vechi.Un adaptor este 40-50 lei si un DVD Rw este 70-85 lei.