| MihaiSergiu a întrebat:

happy

Tocmai mi-am instalat Windows XP profesional (classic). Cum găsesc driverele video/audio? * aștept răspuns.

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult mai simplu este sa descarci programul Driver Booster. Dupa ce il instalezi scanezi cu el.iti va gasi driverele lipsa sau mai vechi si ai in dreptul lor optiunea de update. Daca vrei numai driverul de sunet, cauti driverul in lista si dai pe update.Se va descarca si instala. Eu recomand, pentru ca tu doar ce ai instalat windowsul, sa updatezi totul din lista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc,ai reusit?

5 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Ia programul Driver Genius si el iti arata ce drivere iti trebuie si le poti trage cu el. Alta optiune este sa tragi programul Everest: scrie pe google la cautare "everest softpedia" si il gasesti gratuit acolo. In Everest iti arata ce placa video/audio ai, apoi le cauti pe google, de ex. "placa ta driver windows xp".

| RAY a răspuns:

E greu pentru ca pentru xp e greu de gasit drivere o spun din exprienta, trebuie descarcat aida si scris driverele de exemplu video Intel, sunet sound max, internet realtek parca etc ti-as recomanda drive pack 14, 8 dar nu va merge pentru ca pc ul tau e old da poti incerca cu sofutul sta e gratis

| Robert_Emanuel_Nagy_1998 a răspuns:

Depinde ce laptop ai, am sa ati dau un exemplu, eu am Dell latitude e 4200 intru in pagina officiala Dell si dau sa imi scaneze modelul apoi caut acolo driverele, la fel faci si tu numai ca o sa cauti dupa brendul si modelul leptopului tau sau poti folosi aces program: DriveTheLife. Mult succes!

| MihaiSergiu explică:

Da am reușit dar mai am o problemă, deci am instalat Windows pe calculator și am băgat mufa care este internetul și nu merge netu, ce trebuie sa fac? Sa instalez placa de internet?