| stragery a întrebat:

Salut TP am vazut Jocul MineCraft la un prieten si am vrut sal incerc, dar cand l-am descarcat si am intrat in iel mi sa resetat Pc, am crezut cai din procesor Intel Pentium Dual-core E 2140 dar cand i-am verificat temperatura procesorului era de 25 grade [Normala] totusi am placa video mica de 128 dar nu cred ca MIneCraft cere resurse uriase, am si 2 Gb ram. Funda cine zice ce are + invitatie pe datasence gratuit////////

9 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eu am placa video de 64, si imi merge, tie nu are cum sa nu-ti mearga. Eventual e vreo problema a windows-ului.
Incearca sa descarci minecraft-ul de pe alt site, poate asa merge.
P.s- Daca o sa-ti apara o eroare, ceva cu rami, etc, cand o sa intrii in joc, inseamna ca o sa-ti trebuiasca placa video actualizata, nu de alta, dar sa nu mai postezi alta intrebare daca iti apare aia.
Deci, descarca iar minecraft-ul de pe alt site, in afara de pe cel original, sau daca deja ai descarcat de pe alti site, descarca ori de pe cel original ori de pe altul, si incearca, daca nu, cred ca problema este de la windows.

| xXkenzorXx a răspuns:

Uite daca vrei un link catre Minecraft si doresti jocul atunci poti intra pe un server romanesc care nu are virusi si alte chestii, adica nu iti instaleaza toolbar-uri si alte chestii, decat iti faci cont si dai download la joc:
Client+Update sau separat si acum recent s-a facut un update si e in limba romana, dar cand pornesti jocul sa dai update the game si iti v-a seta in limba romana si iti vor da mai multe!
Vroiam sa iti spun ca daca cumva iti faci cont, iti v-a aparea pe email-ul tau de yahoo sau pe google, depinde cu ce email te loghezi.
Uite si link-ul cu download:
www.B-Zone.ro
Uite un link, daca cumva descarci jocul sa il joci, si il joci in survivor, acesta e un ghid de construire al casei sa te aperi de monstrii din Minecraft!
http://www.youtube.com/watch?v=oLojUBc0Ngc
Sper ca te-am ajutat si as vrea o funda!

| TheGrayWolf21 a răspuns:

Nu,Minecraft se zice ca cere putine resurse, dar e facut in java si iti dai seama, cere resurse uriase iti zic eu pentru ca stiu la un PC de vreo 30 de mil merge cu 50 fps maxim.

| AnimeKid a răspuns:

Ce windows ai?
adica ca poate unele windowse cer mai mult!
insa poate fi placa, sa nu faca fata! adica unele pot sa fie mai mici dar sa fie mai puternicewinking

| vlad20003 a răspuns:

Eu nu stiu ce are, cel mai probabil e pentru ca e descarcat gresit, dar daca vrei alt MineCraft t-il dau pe skype: vlad.lupu2003.

| Shmooks a răspuns:

Hmm, probabil clientul de minecraft are erori, sau ar mai putea fi problema la versiunea ta de java, incearca sa reinstalezi java pe pc`ul tau. Daca te-am ajutat si nu vei mai avea probleme, poti arunca o privire pe serverul meu avrnet.ro:25565. Te asteptam cu drag

| asiodfaijooij a răspuns:

Ai putea sa ai virusul a.brontok intereseaza-te. Am avut si eu aceeasi problema si a trebuit sa reinstalez windowsul.

| Mylove325 a răspuns:

Sa descarci Jre of java ai incercat? Uite un link: java.com/en/download/index.jsp daca nu iti merge nu stiu alta solutie...

| raduandreiovidiu22 a răspuns:

Poate a fost un virus la care antivirusul tau nu face fata.