| URSaKe a întrebat:

a, si eu o problema cu o imprimanta canon iP 1800 imi face figuri am resetat-o dar tot degeaba! am incarcat doar cartusul negru ca in cel color mai are putin! da nu mi-l citeste nu stiu de ce! nu merge si fara cartusul color ca nu am la ce sa il folosesc? va rog ajutati-ma! ofer fundita

1 răspuns:
| viavo a răspuns:

E lipsa de contact intre cartus si imprimanta. vezi daca nu cumva conectorii de la cartus si slotul mobil al cartuselor nu este murdar cu cerneala. Slotul mobil are o banda alba, poate sa fie intrerupta, in cazul asta nu poti face nimic, reparatul costa prea mult si nu e rentabil.