| SnowMc a întrebat:

Aceasta intrebare este adresata tuturor ce se pricep in domeniul tehnologie(pc).
Am reinstalat windows-ul(tin sa mentionez ca nu am mai facut asta niciodata, dar ma pricep oarecum bine la tot ce inseamna pc si componentele lui), totul a decurs ok, dar am observat cu timpul ca sistemul functioneaza oarecum prost. Windows-ul,browser-ul si aplicatiile windows, merg foarte sacadat,cu lag,intrerupt.Fps-urile in game sunt exact la fel ca inainte(poate chiar mai bune).P.s:Windows-ul este crackuit,antivirusul este unul destul de bun,ruleaza foarte bine, il folosesc de multi ani, am avut atat versiunea free cat si premium, niciodata nu am avut probleme, piesele pc-ul nu sunt cu siguranta problema. Banuiesc ca acel windows cracked este problema. Va rog dati-ma cateva sfaturi care sa ma ajute in legatura cu problema mea!

2 răspunsuri:
| SnowMc explică:

Nu am idee unde as putea sa gasesc daca procesorul este based pe 32 sau 64 dar am gasit in specificatiile acestuia "Bit width: 64 bit". M-am hotarat sa instalez, cum mi-ai recomandat si tu windows 8.1 pro, dar sunt intr-o dilema pe care sa-l i-au pe cel de 32 sau 64 de biti. Nu am nicio idee.
Multumesc anticipat!

| rgx a răspuns (pentru SnowMc):

Ce model de procesor ai? cati gb de ram ai?