| AlexBoy88 a întrebat:

Acum 2 saptamani mi-am facut upgrade de la windows 8.1 la windows 10 si acum vreau sa ma intorc inapoi la windows 8.1 tinand cont ca am sters folderul (windows.old)
Windowsul 8.1 care il aveam inainte e retail si am CD-urile originale in pachet.
Daca fac o reinstalare normal cu CD-uril de 8.1 mai merge licenta?
Cum fac TPU sa ma intorc inapoi sa nu pierd licenta?

Răspuns Câştigător
| DanteAsapRav a răspuns:

1 - Licenta e bazata pe un cod/motherboard
Daca e un cd cel mai probabil da!
Chiar si daca ar fi editia OEM ar merge 100% doarece licenzia isi face tether pe motherboardul pc-ului care l-ai instalat

in orice caz - nu vei pierde licenta

-Sayonara!

4 răspunsuri:
| HuShEr a răspuns:

Chiar daca nu o sa iti mai mearga desi sunt sigur ca o sa mearga poti sa il activezi cu un loader ceva

| madalinfindrihan a răspuns:

O sa iti mai mearga licenta 100%

| Iwachan a răspuns:

Cum ai facut sa iti apara actualizarea la windows 10 si de ce ai renuntat la el?

| TheBestfqstgsq a răspuns:

Salut.
o sa iti mearga licenta din nou sigur