| alex4show a întrebat:

Acum o saptamana mi-am luat un Laptop HP Pavilion g6-1311eq Intel Core i5 2450M 2.5 GHz, 15.6", 4GB, 500GB, AMD Radeon HD 7450M, Free Dos, mi-a instalat cineva Windous pe el ( Windous 7 64 bit) iar driverele le-am luat de le HP.COM. MI-am instalalt jocuri pe laptop gen fifa 12, pes 12... dar cand intru in pes 12 la specification imi spune ca am GPU Intel HD Graphics Family desii eu am AMD Radeon HD 7450M si imi spune ca e "Bad" restul fiind Good! Stie cineva de ce nu imi recunoaste placa video? Desi jocul merge perfect grafica destul de buna si setarile la High! Stie cineva de ce nu imi recunoaste placa video?

Răspuns Câştigător
| catosp a răspuns:

laughing stai linistit, la noile procesoare gen i3, i5, i7 placa video e integrata in procesor asta inseamna ca daca nu e nevoie de putere de calcul atunci se trece pe placa video Intel hd din procesor, cand ai nevoie de grafica puternica treci pe placa video dedicata automat...economisesti mai multa energie asa.

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Incearca sa dezactivezi din bios placa incorporata.

| laptopnews a răspuns:

La AMD exista implementat sistemul de comutare manuala de pe placa video integrata pe cea dedicata. Teoretic ar trebui sa existe un buton care face trecerea de la una la cealalta. Cauta in manual. Succes!

| AstonMartin a răspuns:

Pentru ca iti foloseste placa integrata in procesor, trebuie sa comuti pe placa video dedicata, incearca sa te uiti prin Bios. Numai bine!