| cosminadelin44 a întrebat:

Am 3GB ram si vreau sa ma mut pe windows 7 64 biti este ceva o sa am errori ce se va intampla daca am 3 gb ram si ma mut pe windows 7 64 biti?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Stai tot pe un sistem de operare pe 32 biti, deoarece foloseste maxim 3.2gb de ram.
Pentru sistemele de operare pe 64 biti aici deja necesita minim 4gb de ram in sus.

| Radu284 a răspuns:

Nu o sa ai erori, o sa mearga mai repede unele aplicatii (cele pe 64b), dar o sa ai un pic mai putina memorie disponibila. Wimndows 64b ocupa un pic mai mult RAM.

| GeoGeo6566 a răspuns:

Windows-ul pe 64 de biti este de obicei mai bun, dar iti si mananca mai mult in zona de resurse, asa ca ramai mai bine pe 32