| YOLo45 a întrebat:

Am achizitionat astazi un iPhone 4s negru.Pe ecran apare "iPhone is disabled, connect to iTunes" vreau sa va intreb daca acesta este blocat iCloud sau este doar o problema minora din cauza indroducerii multiple a codului gresit.
Rog serioezitatr, daca nu cunoasteti nu raspundeti, va rog frumos, vreau sa stiu daca e blocat iCloud sau e doar o problema minora.
ROG SERIOZITATE!

Răspuns Câştigător
| Afloarei_Fabian-Andrei_1995 a răspuns:

Daca ai introdus codul gresit de mai multe ori se dezactiveaza dar dupa un timp in general o ora se reactiveaza. Conecteaza-l la iTunes si vezi ce e cu el, nu iti poate spune nimeni daca este blocat iCloud doar spunand ca iti apare pe ecran "iPhone is disabled". Dupa ce il conectezi la iTunes o sa iti apara mai multe detalii despre el si s-ar putea sa iti spuna sa il resetezi. Reseteaza-l si o sa fie ca nou.