| iuli96an a întrebat:

am achizitionat un laptop HP 15-r200nq, am instalat windows de multe ori si 7 si home premium si 8.1 dar nu imi apare deloc in bara in coltul din dreapta iconita pentru wireless, ma poate ajuta cineva cu vreo solutie sau sa imi lase link sa descarc un windows bun.

Răspuns Câştigător
| TacaPaca a răspuns:

Laptop-urile sunt un cosmar in ceea ce priveste driverele. Baga CD-ul de la placa de baza pe care l.ai primit la laptop si instaleaza fiecare driver pe care il ai acolo si ar trebui sa iti apara wireless-ul.
Astea sunt driverele pentru wireless(dar mai bine le incerci pe alea de pe cd chiar daca astea sunt de pe site.ul lor)
http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp68001-68500/sp68427.exe

| iuli96an explică (pentru TacaPaca):

Am incercat ce mi-ai dat tu dar degeaba, CD n-am primit, oricum cutia a fost desigilata in fata mea si nu avea asa ceva in cutie. Am incercat si de mai jos celalalt link si degeaba problema e driverul de wireless cred ca nu se instaleaza dar de ce? Spre exemplu la windows 8 imi merge internetul pe cablu dar cand am bagat home premium si windows 7 nici pe cablu nu mergea.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ori nu ai driverul de wifi instalat, ori nu ai wifi activat.

| Rotaru_Iulian_1985 a răspuns:

Salut iuli96an.
Am si eu aceesi problema.
Ai gasit vreo solutie?

| iuli96an explică (pentru Rotaru_Iulian_1985):

Da, problema era driverul care nu se instala la instalarea windows-ului, incearca sa te conectezi la internet pe laptop cu un cablu, dupa care intri aici: http://support.hp.com/......7/drivers/ si cauti driverul care iti trebuie.