| AlinMarian95 a întrebat:

Am de gand sa cumpar o placa video pentru PC. M-am gandit la un gtx 760 dar nu sunt sigur daca se descurca procesorul si restul componentelor cu ea... Ce părere aveți? Procesor Intel - i5 760 (3. 4 GHz-oc), 8gb Corsair Vengeance 1600 mhz, sursă Segotep 600 W, placă de baza GA-P55A-UD4.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu te uita la compatibilitatea unei placi video, nu are exact nici o treaba cu procesorul. Pot pune fara probleme acel 760 pe placa de baza, o suporta.

| RaduTN a răspuns:

Merge perfect!

| AtomiculXXX a răspuns:

Este buna, merge!

| Skynox a răspuns:

Cum dracu să nu ducă.

| AlinMarian95 explică (pentru Skynox):

Ma gandesc la procesor...generatia cam veche?