| RecKinul a întrebat:

Am doua sisteme de operare pe leptopul meu, un Windows de 32biti si unul de 64biti. De curand am fost nevoit sa-mi reinstalez windowsul de 32 biti. Mentionez ca am fost atent si nu am gresit partitia. Acum la pornire nu-mi mai apar amandoua windows-uri pentru a putea alege pe care vreau si leptopul porneste direct cu sistemul nou instalat. Ce sa fac sa-mi apara iar amandoua windous-uri. Windows-urile sunt pe partitii diferite le-am folosit mult timp pe amandoua.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

De pe pagina http://neosmart.net/Download/Register se da click pe download si se descarca easybcd

Se instaleaza si cu ajutorul lui se poate edita meniul de pornire windows - se pot sterge, modifica, adauga intrari noi.

Se porneste easybcd, se da add new entry, la drive alegi partitia pe care e windows-ul, pui un nume win32 sau win64 ca sa stii pe care il pornesti, apesi butonul add entry.

| RecKinul explică (pentru halogen001):

Multumesc. Raspunsul tau e castigator

| halogen001 a răspuns (pentru RecKinul):

Cu placere happy

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si de ce ma rog ai acelasi windows in 2 versiuni? Daca aveai windows si linux, mai intelegeam...

| RecKinul explică (pentru K0sti):

Unul e pentru treburi obisnuite iar celalt este pentru a invata, experimenta si descarca tot felul de prostii de pe net.