| Stoleru_Andrei_1975 a întrebat:

am facut root la telefon si acum as vrea sa ii sterg root-ul dar nu stiu cum, pentru ca nu mai pot sa imi actualizez softul. sa merg la cei de la Samsung cam cat ar costa sa imi reinstaleze softul nemodificat fara root stiti? sau as putea sa il scot eu acasa?

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca vrei soft simplu fara root iti frumos un firmware de aici http://www.sammobile.com/firmwares/ si ii dai flash cu odin. Gasesti tutoriale pe net cum sa faci flash si toata treaba dureaza maxim 10 minute si ai softul telefonului exact cum a iesit din fabrica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un soft costa in jur de 2000 de euro original depinde de problema.

Il poti reseta si scapi de root

| Stoleru_Andrei_1975 explică (pentru anonim_4396):

Sa dau resetare din fabrica? si apoi pot da actualizare la soft?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stoleru_Andrei_1975):

Dai resetare din fabrica.....si dupa daca vrei dai actualizare

| Stoleru_Andrei_1975 explică (pentru anonim_4396):

Si daca nu merge?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stoleru_Andrei_1975):

Cum adica si daca nu merge?
Cati ani ai?
Ce tot pui intrebari penibile?

Merge 100% te asigur eu.