| Alyn17Mafiotu a întrebat:

Am facut un DVD cu video si cand il introduc in DVD player nu imi citeste videoclipurile. Acele videoclipuri sunt in format wmv si 3gp si de aceea banuiesc ca nu vrea sa mi le citeasca DVD-ul player. Cum as putea sa le convertesc in format Avi sau mp4 dar fara sa mai fac alt DVD. Ma refer sa le inlocuiesc pe aceste filmulete de pe DVD, cu cele in format AVI sau MP4. Astept un raspuns URGENT. Va multumesc!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Odata DVD-ul creat, nu mai poate fi modificat, cu exceptia cazului in care discul este rescriptibil (Nu recomand!, Nu are aceeasi durata de functionare corespunzatoare). E necesar sa faci alt dvd, dar dupa ce folosesti un convertor video, pentru a transforma secventele in formatele suportate de dvdplayer (vezi cartea tehnica sau informatiile de pe dispozitiv; sunt trecute formatele video suportate).