| MariusMarius07 a întrebat:

am facut un video in wmm l-am salvat cu" save (project)" deci nu save movie. Si cand incerc sa il deschid iarasi nu merge imi arata cu ce vreau sa-l deschid. Mentionez ca am sters odata wmm si l-am reinstalat iarasi si acum nu mai merge Cel mai bun raspuns primeste fudna!

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Daca programul Windows Movie Maker are o problema si nu se mai deschide, atunci dezinstaleaza-l si instaleaza-l din nou! daca nu are uninstall in folderul unde este instalat si nici nu-l gasesti in control panel->add or remove programs->add/remove windows components, atunci incearca astfel:
http://www.ehow.com/how_8526722_uninstall-windows-movie-maker-xp.html
dupa dezinstalare instalaza-l folosind (numai daca te pricepi! ca nu vreau sa faci alte prostii) discul windows-ului.
sau daca il gasesti sa-l descarci de pe net...

daca nici dupa REinstalare nu merge, inseamna ca Windows-ul are probleme!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti arata cu ce vrei sa-l deschizi tocmai pentru ca l-ai salvat "save project"! adica este un proiect Windows Movie Maker (WMM)! si se poate deschide numai cu WMM! daca vrei sa-l deschizi ca oricare alt video, salveaza-l in format WMV (adica windows media video) - save movie!

| MariusMarius07 explică (pentru anonim_4396):

Si cum pot sa-l salvez in format WMV? Mie nu mai merge sa deschid WMM.

| MariusMarius07 explică (pentru RoyDupuis):

Mersi, cu ajutorul tau l-am facutbig grin, mersi inca odata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusMarius07):

Cu placere! happy

| RoyDupuis a răspuns (pentru MariusMarius07):

Daca programul Windows Movie Maker are o problema si nu se mai deschide, atunci dezinstaleaza-l si instaleaza-l din nou! daca nu are uninstall in folderul unde este instalat si nici nu-l gasesti in control panel->add or remove programs->add/remove windows components, atunci incearca astfel:
http://www.ehow.com/how_8526722_uninstall-windows-movie-maker-xp.html
dupa dezinstalare instalaza-l folosind (numai daca te pricepi! ca nu vreau sa faci alte prostii) discul windows-ului.
sau daca il gasesti sa-l descarci de pe net...

daca nici dupa REinstalare nu merge, inseamna ca Windows-ul are probleme!