| steaua4everful a întrebat:

Am instalat Windows 8.1 pe PC acum cateva zile. Ca sa descarc jocuri din Store a trebuit sa-mi creez un cont Microsoft. Problema e ca trebuie sa introduc parola contului de fiecare data cand deschid PC-ul. Este vreo modalitate sa scot parola asta?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creezi alt user si il stergi pe asta...dar e mai bine cu parola, parerea mea big grin

| StefanKogut a răspuns:

Daca faci login cu un user local atunci de cate ori accesezi store-ul trebuie sa te loghezi in contul tau de la Microsoft. Daca insa te loghezi la start cu un cont Microsoft atunci nu mai e nevoie s-o faci cand deschizi store-ul.