| Streaja a întrebat:

am laptopul Acer Aspire 5920 si nu funtioneaza tastele : Sageata sus, sageata dreapta si sageata stanga.Se poate rezolva aceasta problema acasa, daca da, cum... si daca nu la service cat ma costa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,am intampinat si eu astfel de probleme(cu anumite taste) la acelasi model de laptop.Initial am crezut ca este windows-ul virusat, am reinstalat si tot fara rezultat. Apoi am decis sa imi achizitionez o alta tastatura prin intermediul internetului, a costat cam 100-150 lei.Multa bafta!

1 răspuns:
| DataSoft a răspuns:

Nu cred ca merge sa rezolvi acasa... poate daca nu functionau tastele media era posibil sa fie din cauza la drivere. si o tastatura de laptop costa cam 150lei