| TheodorMTA a întrebat:

Am luat un PC nou, si nu vrea sa se conecteze cu monitorul? E problema de BIOS? Va rog ajutati-ma! Multumesc! Mai multe detalii va spun aici sau skype theodor.bratu!

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Salut! Pot fi mai multe probleme la mijloc. (Nu poate fi o problema BIOS), mai ales daca e nou vine default din fabrica.

1. Verifica daca placa video este in soclul ei sa nu fie iesita / sa faca bine contact. (daca e sigilat si ai garantie pe el NU il desface, vei pierde garantia!)
2. Verifica cablul. (conecteaza-te cu monitorul la alta sursa [pc, tv, etc], in acest mod verifici si monitorul si cablul daca sunt functionale)
3. Daca mai imi vine ceva in minte o sa te anunt.

| TheodorMTA explică (pentru Bogdy2k):

Salut, da am sigiliu la el! Si l-am testat cu doua monitoare aproape noi (folosite de mine) cu acelasi cablu si tot la fel, arata ca e conectat dar apare No Signal! Si vreau sa-ti spun ca si la PC (de pe care scriu acum) am aceiasi problema, numai ca acesta are 2 mufe de conectare, cea de sus tot asa apare No Signal! dar la a doua merge... numai ca acela nou are numai 1! nu stiu ce sa-i fac! Poate gresesc eu undeva, dar nu cred! Daca iti mai vin idei o sa te rog sa ma contactezi pe skype theodor.bratu (poza de profil cu o lista de jucatori) Oricum cred ca o sa sun azi la un specialist! Mersi de ajutorul pe care mi l-ai dat! Salut!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Depinde unde ai conectat monitorul...