| VIPSn1p3R a întrebat:

Am mare mare nevoie de voi. Am reinstalat si eu acum un windows7 si pe laptop si nu pot sa ma conectez la internet nici prin fir dar nici prin wifi imi puteti spune ce sa fac...cand dau p casuta dr la net sa dau disable si enable nu imi apare acea casuta daca estr de la driver imi puteti da un driver la placa de retea? Va rog mult am mare nev
P.S scuze daca am greseli valigrafice dar nuai pot d nervi si sunt p tel acum

10 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Vad ca ai fost indrumat de mai multi.
daca ai instalat un windows 7 cred ca e simplu sa cauti un driver. desigur, aveai laptop conectat la net cand ai instalat 7?
windows sunt aproape sigur ca e pirat. l-ai activat?

| DataSoft a răspuns:

Te invat eu ce sa faci. mergi la un amic cu un stick descarca programul speccy, dupa care vezi acolo la network cum se numeste placa de retea, dupa care mergi iar la un prieten de are net si descarcati driverul dupa google. Simplu. Dar voua la majoritate care posteza aici pe TPU vad ca le place sa primasca mura`n`gura.
bafta.

| VIPSn1p3R explică (pentru DataSoft):

Ok o sa incerc acum

| happy31animation a răspuns:

Cauza mai mult ca sigur e ca iti lipseste driver-ul

| KaSS a răspuns:

Idem Buutu, e posibil de la driver.

| Buutu a răspuns:

Cauza mai mult ca sigur e ca iti lipseste driver-ul, nu merge orice driver e nevoie de numele placii de retea sau cea wireless si iti voi putea da driverul corect!

| VIPSn1p3R explică (pentru Buutu):

Am un wireless clicknet 19b

| VIPSn1p3R explică:

Nuu ala e routeru.
Spune-mi cum sa aflu te rog mult

| VIPSn1p3R explică:

Gelu- nu nu aveam internetu conectat cand am reinstalat w, si da e piratat windows-u
LUCACI- da cred si eu maine o sa revin cu un raspuns daca am reusit sa I'll fac.
MULTUMRSC CELOR CARE MA-U AJUTAT

| VIPSn1p3R explică:

Aropo daca instalez acest driver o sa merarga si wi fi-ul? Ca p mine asta ma intereseaza cel mai mult la laptop